Zigbee та світлодіодні стрічки. Розумній будинок разом з Zigbee!

0

Zigbee — це бездротовий протокол зв’язку, призначений для створення мереж низької потужності та невеликого радіусу дії. Він був розроблений як стандарт для бездротових мереж, спеціально призначених для «розумних» пристроїв та обладнання для дому та промислових застосувань.

Основні характеристики Zigbee включають:

 • Низька споживана потужність: Zigbee спроектований для пристроїв з обмеженим живленням, що дозволяє їм працювати на батарейках або інших джерелах живлення протягом тривалого часу.
 • Малий радіус дії: Протокол зазвичай використовується для створення мереж малого радіусу дії, де пристрої знаходяться в непосредній близькості один від одного.
 • Мережа з вузлами типу «вузол-вузол»: Кожен пристрій в мережі може слугувати як посередник для передачі даних іншим пристроям, що допомагає забезпечити надійний зв’язок.
 • Простота конфігурації: Zigbee спроектований для простої налаштування та додавання нових пристроїв до мережі.
 • Підтримка мультикастингу та броадкастингу: Мережі Zigbee можуть передавати дані одночасно кільком приймачам (мультикаст) та всім пристроям в мережі (броадкаст).
 • Захищений зв’язок: Забезпечується безпека та шифрування для захисту передачі даних.

Zigbee знайшов застосування в різних сферах, включаючи домашню автоматизацію, «розумні» будинки, промислову автоматизацію та інші області, де потрібно бездротовий зв’язок між пристроями з низькою споживаною потужністю.

Що потрібно для підключення Zigbee та світлодіодних стрічок?

 

Для керування світлодіодними стрічками через протокол Zigbee вам потрібно скласти набір необхідного обладнання та виконати деякі кроки. Ось основні компоненти та процедура:

  • Zigbee-контролер: Це пристрій, що встановлює зв’язок між вашим керуючим пристроєм (наприклад, смартфоном або комп’ютером) та світлодіодною стрічкою. Зазвичай контролер підключається до стрічки через інтерфейси, такі як SPI (Serial Peripheral Interface) або I2C (Inter-Integrated Circuit).
  • Zigbee-шлюз (WG-Z): Це пристрій, який діє як посередник між вашим Zigbee-контролером та вашою домашньою мережею. Зазвичай він підключається до вашого домашнього маршрутизатора або доступної мережі, дозволяючи керувати світлодіодною стрічкою з будь-якого місця.
  • Керуючий пристрій: Це може бути ваш смартфон, планшет, комп’ютер, RF-пульт, настінна панель або спеціалізований пристрій для керування світлодіодною стрічкою. Ви можете використовувати програму або програмне забезпечення, яке підтримує протокол Zigbee і дозволяє вам контролювати колір, яскравість та інші параметри світлодіодної стрічки.
 • Світлодіодна стрічка.

Весь комплект для керування світлодіодними стрічками за допомогою протоколу Zigbee доступний в інтернет-магазині «Modern Light«. Цей комплект включає в себе наступні основні компоненти:

Зверніться до інтернет-магазину «Modern Light» для отримання деталей та можливостей замовлення цього комплекту. Зазвичай такі комплекти пропонуються в різних варіаціях і можуть містити різні додаткові функції для налаштування та контролю світлодіодних стрічок у вашому домі або офісі.