Україна розраховує на часткове списання боргу в реструктуризації євробондів

0

Міністерство фінансів України продовжує переговори з власниками єврооблігацій щодо реструктуризації боргу, включаючи можливість часткового списання. Про це повідомив міністр Сергій Марченко, передає «Інтерфакс-Україна».

«Ми зараз проводимо переговори з кредиторами з приводу реструктуризації і, зокрема, це передбачає часткове списання боргів. Тому очікуйте новин», — заявив Марченко під час «Години уряду» у Верховній Раді. Він також зазначив, що найближчим часом ці переговори будуть публічними.

Історія та контекст

10 серпня 2022 року Україна отримала згоду власників 13 випусків її єврооблігацій на загальну суму, еквівалентну $22,6 млрд, а також двох випусків єврооблігацій під держгарантії приблизно на $1,5 млрд на відтермінування виплат відсотків і основної суми боргу на 24 місяці. Тоді реструктуризація не передбачала списання боргу.

З весни 2024 року ринок очікує пропозиції Мінфіну щодо нової реструктуризації комерційного боргу за єврооблігаціями. Власники облігацій вже сформували спеціальний комітет напередодні переговорів. За даними Wall Street Journal, група власників облігацій, включно з BlackRock та Pimco, планує тиснути на Україну, щоб відновити виплати відсотків за боргом у 2025 році в обмін на списання значної частини непогашеного боргу.

Підтримка з боку МВФ та «Паризького клубу»

Перед затвердженням нової чотирирічної програми розширеного фінансування для України (EFF) на $15,6 млрд у березні 2023 року, група офіційних кредиторів України («Паризький клуб») надала фінансові гарантії для цієї програми. Вони передбачають продовження паузи з виплат Україною боргу країнам групи до 2027 року, за умови аналогічних дій з боку приватних кредиторів.

Мінфін України заявив, що уряд зобов’язується вжити низку заходів з управління державним зовнішнім боргом, щоб досягти відновлення боргової стійкості, зберегти ліквідність, зменшити дефіцит фінансування та створити умови для участі комерційного сектору у відновленні економіки.

Очікування та цілі

Міжнародний валютний фонд (МВФ) наголосив на необхідності «глибокого врегулювання» державного боргу України. МВФ зазначає необхідність знизити держборг до 82% ВВП до 2028 року і до 65% ВВП у 2033 році. Як додаткові цілі зазначено зменшення витрат на обслуговування боргу за зовнішніми зобов’язаннями до 1-1,8% ВВП.

Переговори з власниками єврооблігацій розпочнуться на початку 2024 року з метою завершення процесу реструктуризації до середини 2024 року.