Кількість заяв на «єВідновлення» від мешканців Харківщини зросла майже на 50%

0

Зростання кількості заяв через посилення обстрілів

У Харківській області кількість заяв на відшкодування за пошкоджене житло зросла на 50% через посилення обстрілів. Про це повідомила голова Комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку і містобудування Олена Шуляк «Економічній правді».

«Через те, що ворог останнім часом тероризує ракетними атаками і авіабомбами мешканців Харківщини набагато сильніше, вони змушені подаватись на компенсацію ще активніше. Людям потрібно розв’язати питання з житлом, ми це прекрасно розуміємо, тож держава допомагає і буде допомагати. Нині ми бачимо, що з кінця січня по кінець травня цього року кількість поданих заяв за пошкоджене житло на Харківщині збільшилась на 43%. Але за знищене ще більше — на майже 50%,» — констатувала Шуляк.

Лідерство Харківщини за кількістю заяв

За її словами, з перших днів роботи програми саме Харківщина була сумним лідером за кількістю отриманих заяв на компенсацію і за пошкоджене, і за знищене житло, випереджаючи навіть Донеччину і Київщину. Станом на кінець травня громадяни, чиє житло було пошкоджено або знищено, вже подали більше ніж 42 тисячі заяв. Це близько 40% від загальної кількості заяв, отриманих від громадян з усієї України.

Фінансова підтримка для мешканців Харківщини

Парламентарка додала, що станом на сьогодні в рамках програми єВідновлення для мешканців Харківщини вже погоджено понад 2,5 млрд гривень. І за період з кінця січня по кінець травня ця сума збільшилась на 30%.

Загальна сума виплат по Україні

Олена Шуляк також наголосила, що сума погоджених виплат для компенсацій мешканцям Харківщини становить 12% від загальної суми погоджених коштів по всій Україні, яка нині вже перевищила відмітку у майже 20 млрд гривень.

«Так, станом на 12 квітня вона складала майже 15 млрд гривень, тобто зросла на 33%. Але станом на 29 січня українцям погодили 8,5 млрд гривень, тобто зростання 122%,» — повідомила Олена Шуляк.

Збільшення загальної площі знищеного житла

Нардепка також наголосила, що днями загальна площа знищеного житла, по якому подано заяви на компенсацію єВідновлення, перетнула відмітку у 1 млн квадратних метрів. Наприкінці січня цей показник становив 674 тис. кв метрів. Таким чином, загальна площа знищеного житла, власники якого подались на компенсацію, збільшилась на 63%.